|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 7 March 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest Premier League |
|
|
|
|
|
Glenorchy |
P
|
v
|
P
|
Kyles Athletic |
|
Inveraray |
P
|
v
|
P
|
Bute |
|
Lochaber |
2
|
v
|
6
|
Kingussie |
2.30pm |
Newtonmore |
5
|
v
|
0
|
Glenurquhart |
2.30pm |
Oban Camanachd |
P
|
v
|
P
|
Fort William |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 1 |
|
|
|
|
|
Beauly |
1
|
v
|
1
|
Kinlochshiel |
2.30pm |
Caberfeidh |
1
|
v
|
3
|
Kilmallie |
2.30pm |
Inverness |
0
|
v
|
4
|
Skye Camanachd |
2.30pm |
Strathglass |
P
|
v
|
P
|
Lochcarron |
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 1 |
|
|
|
|
|
Glasgow Mid Argyll |
5
|
v
|
0
|
Kilmory |
2.30pm |
Lochside Rovers |
P
|
v
|
P
|
Inveraray |
|
Tayforth |
2
|
v
|
4
|
Ballachuilish |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 2 |
|
|
|
|
|
Glenurquhart |
4
|
v
|
2
|
Fort William |
2.30pm |
Kilmallie |
P
|
v
|
P
|
Caberfeidh |
|
Kingussie |
2
|
v
|
1
|
Newtonmore |
2.30pm |
Lovat |
2
|
v
|
1
|
Glengarry |
2.30pm |
Skye Camanachd |
P
|
v
|
P
|
Kinlochshiel |
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 2 |
|
|
|
|
|
Aberdour |
w/o
|
v
|
|
Col Glen |
|
Ballachuilish |
P
|
v
|
P
|
Glasgow Mid Argyll |
|
Bute |
0
|
v
|
2
|
Kyles Athletic |
2.30pm |
Taynuilt |
P
|
v
|
P
|
Glenorchy |
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 3 |
|
|
|
|
|
Aberdeen University |
3
|
v
|
1
|
Inverness |
2.30pm |
Ardnamurchan |
3
|
v
|
2
|
Boleskine |
2.30pm |
Kincraig |
0
|
v
|
3
|
Lochcarron |
2.30pm |
Lochbroom |
1
|
v
|
0
|
Beauly |
2.30pm |
Strathglass |
5
|
v
|
1
|
Lochaber |
2.30pm |
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 14 March 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest Premier League |
|
|
|
|
|
Glenorchy |
P
|
v
|
P
|
Newtonmore |
2.30pm
|
Glenurquhart |
P
|
v
|
P
|
Bute |
1.00pm
|
Kingussie |
3
|
v
|
4
|
Kyles Athletic |
2.30pm
|
Lochaber |
2
|
v
|
1
|
Fort William |
2.30pm
|
Oban Camanachd |
2
|
v
|
1
|
Inveraray |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 1 |
|
|
|
|
|
Beauly |
1
|
v
|
0
|
Lovat |
2.30pm
|
Inverness |
1
|
v
|
4
|
Kilmallie |
2.30pm
|
Kinlochshiel |
P
|
v
|
P
|
Lochcarron |
2.30pm
|
Strathglass |
P
|
v
|
P
|
Caberfeidh |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 1 |
|
|
|
|
|
Ballachuilish |
P
|
v
|
P
|
Oban Celtic |
2.30pm
|
Lochside Rovers |
4
|
v
|
2
|
Kilmory |
2.30pm
|
Tayforth |
2
|
v
|
4
|
Inveraray |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 2 |
|
|
|
|
|
Caberfeidh |
P
|
v
|
P
|
Newtonmore |
2.30pm
|
Glengarry |
2
|
v
|
3
|
Kingussie |
2.30pm
|
Kilmallie |
P
|
v
|
P
|
Kinlochshiel |
2.30pm
|
Lovat |
0
|
v
|
1
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
Skye Camanachd |
1
|
v
|
3
|
Fort William |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 2 |
|
|
|
|
|
Col Glen |
P
|
v
|
P
|
Bute |
2.30pm
|
Glenorchy |
P
|
v
|
P
|
Glasgow Mid Argyll |
2.30pm
|
Kyles Athletic |
P
|
v
|
P
|
Ballachuilish |
2.30pm
|
Strachur |
3
|
v
|
0
|
Aberdour |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 3 |
|
|
|
|
|
Aberdeen University |
2
|
v
|
1
|
Lochaber |
2.30pm
|
Boleskine |
0
|
v
|
1
|
Beauly |
2.30pm
|
Inverness |
w/o
|
v
|
|
Kincraig |
12.00pm
|
Lochbroom |
P
|
v
|
P
|
Strathglass |
2.30pm
|
Lochcarron |
P
|
v
|
P
|
Ardnamurchan |
2.30pm
|
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 21 March 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest Premier League |
|
|
|
|
|
Inveraray |
3
|
v
|
2
|
Glenorchy |
2.30pm
|
Kyles Athletic |
2
|
v
|
4
|
Fort William |
2.30pm
|
Newtonmore |
1
|
v
|
1
|
Kingussie |
2.30pm
|
Oban Camanachd |
3
|
v
|
2
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 1 |
|
|
|
|
|
Caberfeidh |
1
|
v
|
3
|
Kinlochshiel |
2.30pm
|
Kilmallie |
2
|
v
|
5
|
Lovat |
2.30pm
|
Inverness |
0
|
v
|
6
|
Strathglass |
2.30pm
|
Skye Camanachd |
3
|
v
|
1
|
Beauly |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 1 |
|
|
|
|
|
Ballachuilish |
3
|
v
|
4
|
Inveraray |
2.30pm
|
Oban Celtic |
2
|
v
|
1
|
Kilmory |
2.30pm
|
Tayforth |
P
|
v
|
P
|
Glasgow Mid Argyll |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 2 |
|
|
|
|
|
Fort William |
5
|
v
|
0
|
Kilmallie |
2.30pm
|
Glengarry |
3
|
v
|
1
|
Newtonmore |
2.30pm
|
Kingussie |
4
|
v
|
2
|
Skye Camanachd |
2.30pm
|
Kinlochshiel |
3
|
v
|
5
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
Lovat |
8
|
v
|
0
|
Caberfeidh |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 2 |
|
|
|
|
|
Aberdour |
3
|
v
|
4
|
Taynuilt |
2.30pm
|
Col Glen |
2
|
v
|
0
|
Ballachuilish |
12.30pm
|
Glasgow Mid Argyll |
2
|
v
|
1
|
Strachur |
2.30pm
|
Glenorchy |
1
|
v
|
2
|
Kyles Athletic |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 3 |
|
|
|
|
|
Ardnamurchan |
0
|
v
|
3
|
Inverness |
2.30pm
|
Boleskine |
0
|
v
|
4
|
Lochaber |
2.30pm
|
Kincraig |
2
|
v
|
5
|
Strathglass |
2.30pm
|
Lochbroom |
2
|
v
|
0
|
Aberdeen University |
2.30pm
|
Lochcarron |
2
|
v
|
1
|
Beauly |
2.30pm
|
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 28 March 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MacTavish Cup 1st Round |
|
|
|
|
|
Beauly |
4
|
v
|
2
|
Inverness |
2.30pm
|
Caberfeidh |
1
|
v
|
7
|
Lochaber |
2.30pm
|
Fort William |
7
|
v
|
0
|
Skye Camanachd |
2.30pm
|
Kinlochshiel |
P
|
v
|
P
|
Kingussie |
2.30pm
|
Lovat |
8
|
v
|
7
|
Strathglass |
2.30pm
|
Newtonmore |
P
|
v
|
P
|
Kilmallie |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Glasgow Celtic Society Cup 1st Round |
|
|
|
Oban Camanachd w/o |
|
v
|
|
Tayforth |
2.30pm
|
Oban Celtic |
5
|
v
|
2
|
Ballachulish |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Aberdein Considine Sutherland Cup 1st Round |
|
Lewis Camanachd |
P
|
v
|
P
|
Aberdour |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 1 |
|
|
|
|
|
Bute |
1
|
v
|
3
|
Kyles Athletic |
2.30pm
|
Glenurquhart |
3
|
v
|
1
|
Inveraray |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 1 |
|
|
|
|
|
Glasgow Mid Argyll |
0
|
v
|
3
|
Lochside Rovers |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 2 |
|
|
|
|
|
Glenurquhart |
1
|
v
|
1
|
Glengarry |
2.30pm
|
Kilmallie |
P
|
v
|
P
|
Kingussie |
2.30pm
|
Kinlochshiel |
P
|
v
|
P
|
Caberfeidh |
12.00pm
|
Newtonmore |
P
|
v
|
P
|
Fort William |
12.00pm
|
Skye Camanachd |
3
|
v
|
5
|
Lovat |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 2 |
|
|
|
|
|
Glenorchy |
3
|
v
|
0
|
Bute |
2.30pm
|
Strachur |
P
|
v
|
P
|
Col Glen |
2.30pm
|
Taynuilt |
6
|
v
|
2
|
Glasgow Mid Argyll |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 3 |
|
|
|
|
|
Aberdeen University |
2
|
v
|
0
|
Lochcarron |
2.30pm
|
Beauly |
P
|
v
|
P
|
Kincraig |
2.30pm
|
Boleskine |
1
|
v
|
1
|
Lochbroom |
2.30pm
|
Lochaber |
P
|
v
|
P
|
Inverness |
12.00pm
|
Strathglass |
P
|
v
|
P
|
Ardnamurchan |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 4 April 2009 |
|
|
|
|
|
MacTavish Cup 1st Round |
|
|
|
|
|
Kingussie |
4
|
v
|
1
|
Kinlochshiel |
2.30pm
|
Newtonmore |
3
|
v
|
1
|
Kilmallie |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest Premier League |
|
|
|
|
|
Bute |
P
|
v
|
P
|
Lochaber |
|
Fort William |
1
|
v
|
0
|
Inveraray |
2.30pm
|
Glenorchy |
1
|
v
|
1
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
Kyles Athletic
|
P
|
v
|
P
|
Oban Camanachd |
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 1 |
|
|
|
|
|
Inverness |
1
|
v
|
0
|
Lochcarron |
2.30pm
|
Lovat |
1
|
v
|
1
|
Skye Camanachd |
4.30pm
|
Strathglass |
4
|
v
|
1
|
Beauly |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 1 |
|
|
|
|
|
Kilmory |
2
|
v
|
1
|
Ballachuilish |
2.30pm
|
Oban Celtic |
P
|
v
|
P
|
Lochside Rovers |
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 2 |
|
|
|
|
|
Caberfeidh |
3
|
v
|
4
|
Skye Camanachd |
2.30pm
|
Glengarry |
0
|
v
|
3
|
Fort William |
2.30pm
|
Glenurquhart |
8
|
v
|
0
|
Kilmallie |
2.30pm
|
Kingussie |
P
|
v
|
P
|
Kinlochshiel |
|
Lovat |
5
|
v
|
2
|
Newtonmore |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 2 |
|
|
|
|
|
Ballachuilish |
P
|
v
|
P
|
Glenorchy |
|
Col Glen |
8
|
v
|
0
|
Glasgow Mid Argyll |
2.30pm
|
Strachur |
2
|
v
|
1
|
Bute |
2.30pm
|
Taynuilt |
P
|
v
|
P
|
Kyles Athletic |
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 3 |
|
|
|
|
|
Aberdeen University |
5
|
v
|
0
|
Strathglass |
2.30pm
|
Beauly |
3
|
v
|
0
|
Ardnamurchan |
12.00pm
|
Inverness |
0
|
v
|
3
|
Boleskine |
12.00pm
|
Kincraig |
0
|
v
|
4
|
Lochaber |
2.30pm
|
Lochcarron |
P
|
v
|
P
|
Lochbroom |
|
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 11 April 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest Premier League |
|
|
|
|
|
Bute |
2
|
v
|
1
|
Oban Camanachd |
12.00pm
|
Glenurquhart |
1
|
v
|
3
|
Kingussie |
2.30pm
|
Fort William |
3
|
v
|
1
|
Glenorchy |
2.30pm
|
Inveraray |
1
|
v
|
1
|
Lochaber |
2.30pm
|
Newtonmore |
2
|
v
|
2
|
Kyles Athletic |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Balliemore Cup First Round |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ballachulish |
P
|
v
|
P
|
Kilmory |
2.30pm
|
Lochcarron |
P
|
v
|
P
|
Skye Camanachd |
2.30pm
|
Inverness |
2
|
v
|
3
|
Strathglass |
2.30pm
|
Kinlochshiel w/o |
|
v |
|
Tayforth |
2.30pm
|
Kilmallie |
7
|
v
|
1
|
Beauly |
2.30pm
|
Caberfeidh |
8
|
v
|
0
|
Oban Celtic |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Aberdein Considine Sutherland Cup - First Round |
|
Glengarry |
2
|
v
|
0
|
Lochaber |
2.30pm
|
Inverness |
0
|
v
|
6
|
Fort William |
12.00pm
|
Kinlochshiel |
2
|
v
|
1
|
The SCOTS |
12.00pm
|
Kincraig |
3
|
v
|
0
|
Strachur |
2.30pm
|
Strathglass |
6
|
v
|
2
|
Taynuilt |
2.30pm
|
Aberdeen Uni |
2
|
v
|
2
|
Bute (win on pens) |
2.30pm
|
Beauly |
0
|
v
|
5
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
Glasgow Mid Argyll |
5
|
v
|
3
|
Lochbroom |
2.30pm
|
Skye Camanachd |
3
|
v
|
4
|
Lovat (after extra time) |
2.30pm
|
Col Glen |
0
|
v
|
5
|
Kyles Athletic |
2.30pm
|
Inveraray (win on pens) |
4
|
v
|
4
|
Kilmallie |
12.00pm
|
Lewis Camanachd |
P
|
v
|
P
|
Aberdour |
2.30pm
|
Lochside Rovers |
6
|
v
|
6
|
Kingussie (win on pens) |
2.30pm
|
Boleskine |
0
|
v
|
3
|
Newtonmore |
2.30pm
|
Glenorchy |
P
|
v
|
P
|
Lochcarron |
2.30pm
|
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 18 April 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camanachd Cup First Round |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ballachulish |
0
|
v
|
5
|
Beauly |
2.30pm |
Caberfeidh |
1
|
v
|
0
|
Kilmory |
2.30pm |
Inverness |
1
|
v
|
3
|
Kinlochshiel |
2.30pm |
Lovat |
2
|
v
|
1
|
Strathglass |
2.30pm |
Skye Camanachd |
2
|
v
|
3
|
Kilmallie |
2.30pm |
Glasgow Mid Argyll |
2
|
v
|
3
|
Lochcarron |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
Aberdein Considine Sutherland Cup - First Round |
|
Glenorchy (w/o) |
|
v
|
|
Lochcarron |
2.30pm |
Lewis Camanachd |
0
|
v
|
5
|
Aberdour |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest Premier League |
|
|
|
|
|
Glenorchy |
1
|
v
|
1
|
Bute |
|
Kingussie |
2
|
v
|
2
|
Fort William |
2.30pm |
Kyles Athletic |
3
|
v
|
1
|
Inveraray |
2.30pm |
Lochaber |
1
|
v
|
2
|
Glenurquhart |
2.30pm |
Oban Camanachd |
1
|
v
|
1
|
Newtonmore |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 1 |
|
|
|
|
|
Lochside Rovers |
4
|
v
|
1
|
Inveraray |
2.30pm |
Tayforth |
P
|
v
|
P
|
Oban Celtic |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 2 |
|
|
|
|
|
Glengarry |
4
|
v
|
0
|
Caberfeidh |
2.30pm |
Fort William |
11
|
v
|
0
|
Kinlochshiel |
2.30pm |
Glenurquhart |
3
|
v
|
0
|
Skye Camanachd |
2.30pm |
Lovat |
4
|
v
|
1
|
Kingussie |
12.00pm |
Newtonmore |
1
|
v
|
2
|
Kilmallie |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest South Division 2 |
|
|
|
|
|
Bute |
1
|
v
|
3
|
Taynuilt |
2.30pm |
Col Glen |
0
|
v
|
4
|
Kyles Athletic |
2.30pm |
Strachur |
4
|
v
|
0
|
Ballachuilish |
2.30pm |
|
|
|
|
|
|
Marine Harvest North Division 3 |
|
|
|
|
|
Aberdeen University |
3
|
v
|
0
|
Beauly |
1.00pm |
Ardnamurchan |
1
|
v
|
6
|
Lochaber |
2.30pm |
Kincraig |
2
|
v
|
7
|
Lochbroom |
2.30pm |
Strathglass |
1
|
v
|
2
|
Boleskine |
2.30pm |
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 25 April 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MacTavish Cup Quarter Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kingussie |
5
|
v
|
1
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
Fort William |
4
|
v
|
0
|
Lochcarron |
2.30pm
|
Lovat |
3
|
v
|
2
|
Beauly |
2.30pm
|
Newtonmore |
3
|
v
|
1
|
Lochaber |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Glasgow Celtic Society Cup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bute |
3
|
v
|
0
|
Glasgow Mid Argyll |
2.30pm
|
Glenorchy |
1
|
v
|
5
|
Kyles Athletic |
2.30pm
|
Inveraray |
7
|
v
|
1
|
Kilmory |
2.30pm
|
Oban Camanachd |
13
|
v
|
1
|
Oban Celtic |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Strathdearn Cup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Glengarry (aet) |
4
|
v
|
2
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
Kinlochshiel |
6
|
v
|
1
|
Inverness |
2.30pm
|
Skye Camanachd (aet) |
1
|
v
|
2
|
Beauly |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kilmallie |
5
|
v
|
4
|
Skye Camanachd |
2.30pm
|
Strathglass |
2
|
v
|
3
|
Caberfeidh |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caberfeidh |
2
|
v
|
3
|
Fort William |
2.30pm
|
Kilmallie |
3
|
v
|
0
|
Kingussie |
12.00pm
|
Newtonmore |
2
|
v
|
0
|
Lovat |
12.00pm
|
|
|
|
|
|
|
South Division 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bute |
5
|
v
|
2
|
Balachulish |
12.00pm
|
Glasgow Mid Argyll |
1
|
v
|
1
|
Glenorchy |
2.30pm
|
Kyles Athletic |
2
|
v
|
0
|
Strachur |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ardnamurchan |
0
|
v
|
7
|
Aberdeen University |
2.30pm
|
Kincraig |
1
|
v
|
4
|
Boleskine |
2.30pm
|
Lochaber |
2
|
v
|
1
|
Lochbroom |
2.30pm
|
Lochcarron |
0
|
v
|
5
|
Strathglass |
2.30pm
|
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 2 May 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Balliemore Cup First Round |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lochcarron (after extra time) |
2
|
v
|
1
|
Skye Camanachd |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Balliemore Cup Quarter Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caberfeidh |
1
|
v
|
2
|
Kilmory |
2.30pm
|
Glasgow Mid Argyll |
1
|
v
|
2
|
Strathglass |
2.30pm
|
Kinlochshiel |
2
|
v
|
1
|
Kilmallie |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Strathdearn Cup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lewis Camanachd |
1
|
v
|
20
|
Fort William |
12.00pm
|
|
|
|
|
|
|
National Premier League |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bute |
P
|
v
|
P
|
Newtonmore |
|
Fort William |
1
|
v
|
0
|
Glenurquhart |
2.30pm
|
Lochaber |
1
|
v
|
0
|
Glenorchy |
2.30pm
|
Oban Camanachd |
3
|
v
|
1
|
Kyles Athletic |
1.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inverness |
0
|
v
|
0
|
Lovat |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
South Division 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tayforth |
2
|
v
|
5
|
Lochside Rovers |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Glenurquhart |
2
|
v
|
1
|
Kingussie |
2.30pm
|
Kilmallie |
2
|
v
|
0
|
Lovat |
2.30pm
|
Newtonmore |
3
|
v
|
2
|
Kinlochshiel |
2.30pm
|
Skye Camanachd |
2
|
v
|
2
|
Glengarry |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
South Division 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aberdour |
7
|
v
|
0
|
Balachulish |
2.30pm
|
Col Glen |
P
|
v
|
P
|
Taynuilt |
|
Glasgow Mid Argyll |
P
|
v
|
P
|
Bute |
|
Strachur |
3
|
v
|
1
|
Kyles Athletic |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aberdeen University |
4
|
v
|
0
|
Ardnamurchan |
2.30pm
|
Beauly |
7
|
v
|
1
|
Strathglass |
2.30pm
|
Boleskine |
6
|
v
|
2
|
Kincraig |
2.30pm
|
Lochaber |
9
|
v
|
0
|
Lochcarron |
12.00pm
|
Lochbroom |
4
|
v
|
0
|
Inverness |
2.30pm
|
|
|
Camanachd Association Fixtures |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saturday 9 May 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camanachd Cup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Second Round |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beauly |
1
|
v
|
4
|
Inveraray |
2.30pm
|
Bute |
P
|
v
|
P
|
Lochcarron |
2.30pm
|
Fort William |
P
|
v
|
P
|
Kilmallie |
3.00pm
|
Glenurquhart |
1
|
v
|
2
|
Kinlochshiel |
2.45pm
|
Kingussie |
5
|
v
|
1
|
Caberfeidh |
2.30pm
|
Kyles Athletic |
P
|
v
|
P
|
Newtonmore |
12.00pm
|
Lovat |
4
|
v
|
3
|
Glenorchy |
2.30pm
|
Oban Camanachd |
P
|
v
|
P
|
Lochaber |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
Aberdein Considine Sutherland Cup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Second Round |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aberdour |
3
|
v
|
4
|
Fort William |
2.30pm
|
Caberfeidh |
P
|
v
|
P
|
Glenorchy |
2.30pm
|
Kincraig |
4
|
v
|
0
|
Glasgow Mid Argyll |
2.30pm
|
Glenurquhart |
3
|
v
|
0
|
Inveraray |
12.30pm
|
Kingussie |
6
|
v
|
1
|
Glengarry |
2.30pm
|
Kyles Athletic |
P
|
v
|
P
|
Kinlochshiel |
12.00pm
|
Lovat |
3
|
v
|
1
|
Bute |
12.00pm
|
Strathglass |
1
|
v
|
4
|
Newtonmore |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skye Camanachd |
1
|
v
|
0
|
Strathglass |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
South Division 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oban Celtic |
P
|
v
|
P
|
Lochside Rovers |
2.30pm
|
Tayforth |
0
|
v
|
3
|
Glasgow Mid Argyll |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
South Division 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Balachulish |
P
|
v
|
P
|
Strachur |
2.30pm
|
Col Glen |
P
|
v
|
P
|
Taynuilt |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
North Division 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beauly |
3
|
v
|
1
|
Boleskine |
12.00pm
|
Lochaber |
P
|
v
|
P
|
Inverness |
2.30pm
|
Lochcarron |
P
|
v
|
P
|
Ardnamurchan |
2.30pm
|
|
|
|
|
|
|
|